Marimetsa matkarada
Ei ole väga palju matkaradasid, mida läbides oleks otsast lõpuni võimalik laudteel seigelda, sellepärast on Marimetsa erilisem. Ära seda Merimetsaga segamini aja! Kõige mõnusam selle juures on ujumisvõimalus. Seal on tõesti ilusad päikeseloojangud- ja tõusud, millest oleks patt ilma jääda. Rada on natuke alla 10km pikk, seega saad minna sinna kenasti oma päevast sammude normi täitma.
Marimetsa matkarada / Autor: Picasa/ NordeBladet
Matkarada asub Läänemaal ja sobib eelkõige päevakülastuseks ja lühemateks matkadeks, kuna spetsiaalset telkimiskohta seal ei ole. Küll aga saate telkida Marimetsa matkaraja läheduses näiteks Harku järve äärsetel telkimisaladel. Seal on mõned puhke- ja matkaalad, kus on olemas spetsiaalsed telkimisalad ja rajatised. Saate nautida järve lähedust ja võimalust tegeleda veespordialadega.
Oluline tähelepanek! Osa rajast kulgeb mööda heinamaad. Miks ma selle välja toon, on sellepärast, et kui sul esineb heina vastu allergia, siis peaksid sellega kevadisel ja suvisel ajal arvestama!
Ojakivi matkarada
Ojakivi matkarada / Autor:Kaarin Vask
Ojakivi matkarada on tõeline ZEN paik, sest matkaraja teele jääb üks võimas kivirahn, kus otsas mõtteid koguda ja mediteerida. Super uudis on veel see, et suvel on Ojakivi matkaraja ümbrus mustikaid täis! Kui oled kiirem, on mustikad Sinu!
Sellel rajal pole otsast lõpuni laudteed, mistõttu on Sul mõistlik minna sinna matkasaabaste, kummikute või suvel vanade tossudega. Kuigi matkaraja nimes on sees oja, siis paraku ujuda seal ei saa, seega ujumisriided võid koju jätta.
Ole valvas matkarada alustades. Navigaator võib sind juhatada valesse suunda. Ning kuna ümberringi on nii mõnigi rada veel, siis saad tegelikult kujundada just endale meelepärase matkapäeva järgides just neid radu, mida ise soovid. Ojakivi matkaraja enda pikkus on veidi alla 5km. Algusest hiidrahnuni 2,5km ja tagasi sama palju.
Kui soovid ka läheduses telkida, siis on sul selleks võimalus Võsu telkimisalal. See on 5km raadiuses.
Rõuge ürgorg
Rõuge ürgorgu matkarada / Allikas: loodusegakoos.ee
Metsikult ilus koht Eestis, mis viib su tõesti ürgsesse orgu, kus on palju ilusat ja põnevat. Kui ma väike olin, siis minu suurim lõbu ürgorus olid suured looduskaitse all olevad hiidteod, keda on seal suvel palju. Nende karbid olid tihti täiskasvanu peopesa suurused. Ole valmis, et seal on ka kaanid!
Rada algab Rõuge mäelt suure kiigu juurest, kust viib puittrepp alla orgu. Orus vuliseb oja ja aastaringi pumpavad vett vesioinad. Vesioinas on „igiliikurist” pump, mis kasutab vaid vee-energiat ja on võimeline vett pumpama kümnete meetrite kõrgusele.
Rada kulgeb mööda laud- ja kiviteid ning pisikesi sillakesi, mis teevad raja läbimise mitmekülgseks. Rada kulgeb mööda Rõuge Suurjärve äärt ja allikaterohket nõlva. Kui soovid läheduses telkida, siis Ööbikoru künkal on tihti laager püsti pandud. Küngas asub Ürgoru lõpus. Konkreetset telkimisplatsi seal ei ole.
Pesapuu vaatetorn / Autor: Martin Mark
Ürgoru läheduses on kõrge linnupesa moodi Pesapuu vaatetorn, mis on talvel kaunilt valgustatud. Üks ilusama vaatega vaatetorn Eestis! Rada läbides külasta kindlasti Hinni kanjonit. See on järskude nõlvadega sälkorg, kus paljandub ligi 200 m ulatuses nii valge kui ka mitut tooni kollakas põimkihiline liivakivi. Ettevaatlik olles võid sinna oksakesega graveerida oma nime!
Saula siniallikad
Saula Siniallikad / Autor: Elina Mark
Koht, kus algab maagia. Selline tunne, nagu vee all elaksid merineitsid või oleks tegu mingi nõiduste oruga. Kuna eestlased on allikaid alati pühapaikadeks ja energiallikateks pidanud, siis pole ka ime. Eestlased usuvad, et Siniallika vesi ravib kõik haigused, kui sinna hõbeehteid visata. Võid ju proovida!
Saula siniallikate läheduses pole küll telkimiseks otseselt ettenähtud kohta, kuid kui sa leiad, et sinu telk mahub ära ka kuskile kaldale, siis võimalus on olla ka n-ö metsaline ja seal laager püsti panna. Kuna seal pole konkreetset telkimisplatsi, siis palun jälgi, et Sa kuidagi loodusele kahju ei tee.
Kui oled matkale minemas, siis kontrolli, et sul on olemas kõik vajalik sinu valitud perioodiks. Kui lähed pikemaks, peaks sul kindlasti olema kaasas akupank. Paki endale kaasa ka taskunuga või taskunoa komplekt. Momentide jäädvustamiseks haara kaasa ka võimalusel kaamera, kuid jälgi, et su tehnika oleks ilmastikukindel. Paki kaasa omale mõni konserv ja puuvilju.
Lisaks ka mõned puljongikuubikud, natuke soola ja kindlasti mõned kommid energiavajaduse täitmiseks. Lõkke tegemiseks haara kaasa mõni tulesüütaja, näiteks välgumihkel. Tule hõlpsamaks süütamiseks on hea kaasas kanda tampoone, mille lahti rullimisel saad omale hea süütematerjali.
Panen Sulle südamele jälgida, kus ja kuidas on mõistlik lõket üles seada ja kus mitte. Lahedaid matkamiselamusi!