Kihnu kui kultuuriline pärand
Allikas: Visit Pärnu
Kihnu saar on tuntud oma traditsioonilise elustiili, rahvariideste, laulu ja tantsu ning käsitööoskuste poolest, mida kohalikud on edasi andnud põlvest põlve.
Muuseas, Kihnu saar on kantud ka UNESCO vaimse kultuuripärandi nimistusse.
Nagu saartel ikka, on ka Kihnul väga kaunis loodus, imeline linnustik ja võimalus linnaelu kiirusest eemale põigelda.
Kihnu rahvas on sõbralik ja avatud ning nad jagavad hea meelega oma kultuuri ja traditsioone. Kihnu inimestega saate näha, kuidas elu on väljaspool suurlinnu ja kogeda tõelist Eesti maapiirkonna atmosfääri.
Kihnu saar ideaalne sihtkoht neile, kes otsivad rikkalikku kultuurikogemust, looduslikku ilu ja autentset Eesti elu-olu.
Mohni kui maapealne paradiis
Allikas: www.evente.ee
Mohni saar asub Loode-Eesti rannikul, mis on tuntud oma kauni looduse ja maastike poolest. Kui otsid kohta matkamiseks, looduse nautimiseks ja mereäärse puhkuse nautimiseks, siis Mohni saar ootab Sind! Mohni rannikul on lummavad liivarannad, kaljud, meresilmadega luhad ja võib-olla isegi mõne hülge vaatamise võimalus.
Mohni saarel on linnujaam, kus saad imetleda kauneid vaateid ümbritsevale merele ja lähedal asuvatele saartele. Ehk ta meenutab ikkagi vaatetorni. See on muuseas suurepärane paik loodusfotograafidele.
Mohni saar on eemal suurematest asulatest ja turistimassidest, mis muudab selle ideaalseks kohaks, kui otsid vaikset ja rahulikku puhkust.
Mohni saarel on peatunud nii nunnad, piraadid, viikingid, luuletajad kui ka kunstnikud. Miks mitte ka SinaKui mõtled saarele jääda kauemaks siis telkimisel abistab sind Viinistu kunstisadam. Nemad aitavad Sind ka transfeeriga. Kuna Mohni on samuti peaaegu täielikult eraklik saar, siis oma toidu kaasa võtmine teeks ainult head!
Tegusam saar: Vormsi
Allikas: vormsi.ee
Vormsi saar on rikas kultuurilise pärandi poolest, mille juured ulatuvad tagasi sadade aastate taha. Saarel elas rootslaste vähemusrahvus, kes andsid oma panuse oma traditsioonide, keele ja kultuuri loomisesse.
Vormis saarel on võimalus sõita UAZ’idega ehk nostalgiahõnguliste autodega. See on üks ägedamaid kogemusi, mis Vormsil kogeda saab.
Et saarele ring peale teha on Sul mitmeid võimalusi: elektriautod VORT laenutusest, Sähku elektritõukeratas või jalgratas, mille saad samuti Vormsilt laenutada.
Vormsi õpetab Sulle Metsavahi-Hermase meisterdamise töötoas mitmed uued oskused ning teeb Su puhkuse loovamaks.
Vormsil on üks huvitav kalmistu, mis on märkimisväärne ühe omaduse poolest: seal asub maailma suurim rõngasristide kogu. Kokku on taoliseid riste säilinud üle 330 ning ristid olevat valmistatud talupoegade endi poolt, kes olevat omal ajal need välja tahunud Kuna ristid on tehtud talupoegade endi poolt, on need ka erineva välimusega ning seega on iga rist omamoodi unikaalne.
Abruka ehk maailmast kõrvalepõige
Allikas: Visit Abruka
Kultuurihuvilisi ootavad vanad külakohad koos jäätisega varustatud muuseumi, nägusa linnuvaatlustorni, tüüaka tuuliku, miniatuurse ja kenasti hooldatud surnuaia ning hubaste taluhoonetega. Saarel on 36-meetrine raudbetoonist tuletorn, millelt ulatub pilk kogu saarele.
Abrukal on samuti väga võimas loodus ja salulehtmets, kus suurimad muremõtted ka lahenduse leiavad.
Abruka saarel pole poodi, kust süüa saab ostmas käia. Pead saart külastades oma toidu kaasa võtma, kui Sul on plaan petuda seal kauem või pidada pikniku. Saarel on võimalus minna ka kohvikusse saare toitu mekkima. Kohvik “Võta aeg maha” kostitab sind oma firmaroaga, milleks on värskelt püütud praetud kala. Kohvik on avatud paraku vaid suviti, kuna kogu tooraine on Abruka enda kohalikelt kasvatajatelt ja vaid hooajaliselt saada.
Kui plaanid Abrukal ööbida , siis head võimalused selleks on Abruka Boutique Spa, Vahtra talu, nelja saunaga Innu talu ning hiljuti avatud Must Pärl. Vahtra talu pakub ka hommikusöögi võimalust.
Ruhnu
Allikas: Visit Ruhnu
Kui tunned, et tahaks rannamõnusid nautida, aga mandril olevad rannad on alati ülerahvastatud, siis sinu võimalus on Ruhnu saare imeilusad liivarannad. Vaikus, eraldatus ja loodus.
Ruhnu saarel on siiani säilinud vanad traditsioonid, käsitööoskused ja kohalikud tavad. Saarel on näiteks 17. sajandist pärinev puidust kirik ja 19. sajandist pärit puidust tuletorn, mis on Ruhnu kultuuripärandi suur osa.
Sinu matka- ja jalgrattaretkedel saadavad sind kaunid kadastikud ja metsade vaated. Isegi jalgsi on Sul võimalik kogule saarele mõne tunniga tiir peale teha.
Ruhnu saarel saad eemalduda tavapärasest turismimelust ja sukelduda vaiksesse ja maalilisse keskkonda olles ise mitte liiga kaugel mandrist.